صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 180524
تعداد نوشته ها : 262
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
شرکت Samsung Electronics، یکی از پیشتازان بازار و برنده جوایز متعدد در زمینه تولید محصولات متنوع الکترونیکی، از سری جدید دستگاه‌های تهویه هوا ویک مدل جدید از دستگاه یونیزه‌کننده هوا پرده‌برداری کرد که از فناوری پیشرفته‌ای با نام Virus Doctor استفاده می‌کنند و از ابتدای سال 2010 در خاورمیانه و شمال آفریقا در دسترس قرار گرفته است.

فناوری Virus Doctor در دستگاه‌های تهویه‌ای Crystal و Vivace و دستگاه‌هایتصفیه هوای الکترونیکی، با همین نام مورد استفاده قرار گرفته است. این فناوری با افزایش کیفیت هوای داخل اتاق، برسلامت مصرف‌کنندگان این دستگاه تأثیر گذاشته و می‌تواند 9/99 درصد از ویروس‌های هوازی از جمله SARS و H1N1را از بین ببرد و محیطی سالم را ایجاد کند.

Myungsoo Koo، مدیر منطقه‌ای محصولات مرتبط با تهویه هوا در خاورمیانه و آفریقای شمالی در این باره چنین گفت: «شیوع بیماری‌های مسری مانند آنفولانزای مرغی، SARS و H1N1 میزان توجهات به آلودگی‌های موجود در محیط داخل ساختمان و محل زندگی را افزایش داده است. به همین خاطر سامسونگ در اینزمینه تحقیقات بسیاری انجام داد و در نهایت فناوری Virus Doctor را معرفی کرده است که در هر دو سری از این محصولات جدید وجود داشته و می‌تواند پاسخگوی نیاز‌های رو به رشد مصرف‌کنندگان برای مقابله با بیماری‌های مسری قابل انتقال از طریق هوا باشد.»

فناوری Virus Doctor می‌تواند ذرات گرد و غبار، ویروس‌ها و کپک‌هایی که می‌توانند باعث حساسیت پوستی و آسیب به دستگاه تنفسی شوند، قارچ‌ها، مواد آلرژی‌زا، اکسیژن اکتیو که می‌تواند باعث پیری زودرس پوست شود، باکتری‌های هوازی و ویروس‌هایی همچون آنفولانزا، آبله‌مرغان و ویروس‌های خطرناک همچون H1N1 و SARS را غیرفعال کرده و از بین ببرد.

پرفسور Sang-Heui Seo از دانشگاه ملی Chungnam کره جنوبی نیز در این باره گفت: «آزمایش‌ها ثابت کرده که فناوری Virus Doctor در موقعیت‌های مختلف می‌تواند گستره وسیعی از آلودگی‌ها را از بین ببرد. پتانسیل نهفته در فناوری Virus Doctor بسیار است و می‌توان پیش‌بینی کرد که در آینده این فناوری در مکان‌های مختلفی از جمله محیط زندگی، مدارس، داخل ماشین، بیمارستان‌ها و حتی محیط‌های عمومی مورد استفاده قرار گیرد.»

علاوه بر فناوری Virus Doctor، دستگاه‌های تهویه هوای سری Crystal و Vivaceدارای طراحی زیبا و قابلیت‌های دیگری همچون Silver-nano، Auto Clean و سیستم فیلترسازی چند مرحله‌ای نیز است. دستگاه پیشرفته Plasma Ionizer Virus Doctor نیز با تولید یون‌های اکسیژن و هیدروژن، آلودگی‌های بیولوژیکیموجود در محیط از جمله باکتری‌ها و ویروس‌ها را به بخار آب که ضرری نیز برای محیط ندارد تبدیل می‌کند.

همچنین فناوری Virus Doctor در این دستگاه میزان شدت H1N1 را به مقدار زیادی کاهش داده و مانع از گسترش آن می‌شود. خاصیت پاکسازی Virus Doctor Ionizer توسط بسیاری از سازمان‌ها و موسسات در آمریکا، انگلستان، ژاپن و کره جنوبی به تأیید رسیده است. دستگاه‌های مجهز به Virus Doctor می‌تواند محیط زندگی کودکان و بزرگسالانی که دارای آلرژی هستند را از ذرات آلرژی‌زا مانند ذرات غبار و میکروارگانیسم‌ها پاکسازی کرده و محیط پاکیزه را برای این افراد فراهم کنند.

همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند موادی که منجر به ابتلا به آسم می‌شوند را نیز از محیط حذف کند. در ضمن، توانایی غیرفعال کردن رادیکال‌های OH در محیطدر این دستگاه، از پیری زودرس پوست نیز جلوگیری می‌کند. این فناوری امکان از بین بردن 9/99 درصد از ویروس‌ها از جمله SARS و H1N1 را دارد.

درباره سامسونگ
Samsung Electronics یکی از شرکت‌های راهبردی جهانی در زمینه نیمه‌رساناها،رسانه‌های دیجیتال و فناوری‌های دیجیتال است که در سال 2009 فروشی بالغ بر8/116 میلیارد دلار داشته است. در حال حاضر 000/188 هزار نفر در 185 دفتر در 65 کشور مختلف حضور دارند. در کل هشت واحد اداری مختلف و مستقل در سامسونگ تعریف شده است: نمایشگرها، ارتباطات همراه، سیستم‌های مخابراتی، لوازم خانگی دیجیتال، نیمه‌رساناها، تصویرگری دیجیتال و نمایشگر‌های LCD. Samsung Electronics یکی از تولید‌کننده‌های مطرح در زمینه تلویزیون‌های دیجیتال، حافظه، تلفن‌های همراه و TFT LCD است. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت www.samsung.comمراجعه کنید.
شنبه بیست و نهم 12 1388
X